قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر برج خنک کننده (Blade Drift Eliminator) برای گرفتن قطرات بزرگ آب که در جریان هوای برج خنک کننده گیر کرده اند طراحی شده اند. قطره گیر ها از خروج قطرات آب و غبار از برج خنک کننده جلوگیری می کنند. چکه گیر ها این کار را با تغییر جهت قطرات و از دست دادن سرعت در برخورد با دیواره های تیغه انجام می دهند و دوباره به داخل برج می افتند. قطره گیر های تیغه ای کارآمد تلفات رانش را به کمتر از 000/1 تا 000/2 درصد نرخ جریان آب در گردش مجدد حفظ می کند. البته پس از طراحی و نصب قطره گیر شما به خیلی از فواید و مزایای دیگر قطره گیر در برج خنک کننده پی خواهید برد. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد انواع قطره گیر برج خنک کننده، مشخصات فنی و هزینه قطره گیر برج خنک کننده آورده شده است.

در هر برج خنک کننده به دلیل فرآیند خنک سازی تبخیری، مقداری آب به واسطه تبخیر کاهش می یابد و به صورت بخار در محیط آزاد می گردد. این تبخیر معمولاً به صورت بخار آب خالص است و هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

با این حال، رانش عبارت است از از دست دادن نامطلوب آب مایع به محیط از طریق قطرات کوچکی که در جریان هوای خروجی به دام می‌افتند. در آنجا، قطرات آب، مواد شیمیایی و مواد معدنی را با خود حمل می کنند و در نتیجه بر محیط اطراف تأثیر می گذارند.

قطره گیر برج خنک کننده
قطره گیر برج خنک کن

مزایا و کاربرد قطره گیر تیغه ای

•    حداقل مقاومت آیرودینامیکی این نوع از چکه گیرها امکان استفاده از موتورهای الکتریکی کمتر قدرتمند (واحد فن) را فراهم می کند.
•    چکه گیر تیغه ایی به شما امکان می دهد طول بلوک چکه گیر را با توجه به ابعاد هندسی برج خنک کننده اندازه گیری کنید.
•    وزن سبک بلوک قطره گیر به شما این امکان را می دهد که آن را به تنهایی و بدون استفاده از تجهیزات خاص نصب کنید.
•    چکه گیر تیغه ای پلی اتیلن کم فشار در دمای 60- تا 50+ درجه سانتی گراد به طور موثر عمل می کند و خواص فیزیکی و مکانیکی آن را تغییر نمی دهد.
•    تله آب ساخته شده از HDPE در معرض رسوب بیولوژیکی نیست.
•    استحکام سازه به دلیل سفت کننده ها بسیار بالا می باشد.
•    پلی اتیلن کم فشار اولیه در حین کار مواد سمی را در جو منتشر نمی کند.
•    در بلوک، صفحات با استفاده از اتصالات نر و مادگی به یکدیگر محکم می شوند که روند مونتاژ و نصب را ساده می کند.

متریال قطره گیر

جنس PP : پلی پروپیلن نوعی پلیمر مقاوم در برابر دمای بالا و اسید بوده که امروزه بدلیل سبک بودن نیز کاربرد فراوانی پیدا نموده است. در بسیاری از تجهیزات آب گردش شده در دستگاه دارای اسیدیته معین بوده و همین موضوع بکارگیری از شبنم گیر PP را فراهم می کند. علاوه بر موضوعات فوق پلی پروپیلن یک پلیمر پلاستیکی با دوام و مقاوم در برابر اشعه نور خورشید است.

جنس PVC : این متریال که نام آیوپاک آن پلی ونیل کلراید می باشد یکی دیگر از انواع شبنم گیر بوده که بیشتر در برجهای خنک کننده کاربرد دارد. رنگ پلیمر پی وی سی وابسته به نوعیت مواد سفید، طوسی یا مشکی قابل ارائه است. مات بودن و تیره بودن تیغه مهمترین شاخصه کهنه بودن مواد بکار رفته در تولید قطره گیرهای پی وی سی به شمار می آید.

قیمت قطره گیر برج خنک کننده

چکه گیرهای برج خنک کن نیز برای قیمت گذاری، مانند دیگر قطعات کولینگ تاور بر اساس پارامترهای مختلفی سنجیده می شوند. قیمت قطره گیر برج خنک کننده بر اساس نوع و مدل قطعات، متریال مصرفی و گرید آن، وزن صفحات، قیمت مواد اولیه خام، سطح مقطع و ضخامت ورقه ها، ابعاد قطره گیر و… محاسبه و تخمین زده می شود. 

شما می توانید جهت دریافت مشخصات و قیمت انواع محصولات برج خنک کننده همین حالا با کارشناسان شرکت شرکت فراز تهویه البرز تماس بگیرید و در اسرع وقت پیش فاکتور فنی و مالی مورد نظر را دریافت نمایید.

قطره گیر تیغه ای